Eğitici Videolar Yedinci Bölüm

Eğitici Videolar

Sitemin bu bölümünde sizlere Eğitici ve kendi tecrübelerimi aktarmaya çalıştığım videoları sizlerle paylaşmaktayım. Konu başlıkları resimlerin altında yazılıdır. Konu ile ilgili videoyu izlemek için resmin üzerine tıklarsanız, Youtube kanalıma yönleneceksiniz. Oradanda seçtiğiniz konu ile ilgili video açılacaktır.

Dalış Sonrası Dinlenmenin Önemi, Peter Salvatore, Sualatı Dünyam, dalış ve dinlenmek

Dalış Sonrası Dinlenmenin Önemi

Dalış Sonrası Dinlenmenin Önemi

Herkese Merhabalar...

Bugün sizlere, dalış sonrası dinlenmenin önemini anlatmaya çalışacağım. Dalıcıların çoğu dalış sonraları dinlenmeyi göz ardı ettiğini düşünüyorum. Ama dalış sonrasına geçmeden evvel ise de, mutlaka dalış bölgesine varmadan evvel, fiziken iyi uyuduğunuza, dinlendiğinize dikkat etmek gerekmektedir. Dalış sonrası ise aynı durum geçerlidir. Dalıştan çıktıktan sonra hareketlerimizi daha rölantiye alarak gölge bir yerde dinlenmeyi, bol su içmeyide ihmal etmemek gerektiğini düşünüyorum. Konu ile ilgili videomu aşağıda izleyebilir, web siteme ve kanalıma abone olarak yeni gelicek olan videolardan da haberdar olmuş olursunuz.
teknede dalış kuralları, tekne dalışındaki kuralları, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, tekne dalış kuralları

Tekne Dalışındaki Kurallar

Tekne Dalışındaki Kurallar

Herkese Merhabalar...

Bugün sizlere dalışın önemli konularından biri olan Teknede dalış kuralları ile ilgili bilgi ve düşüncelerimi paylaşacağım. Tekne düzeni dalışın ilerleyişi ve dalış güvenliği açısından çok çok önemlidir. Teknede nasıl durulucağını nerede ne yapılacağını dalıcının bilmesi önemlidir. Dalış eğitimlerinde mutlaka tekne ile ilgili eğitimlerinde verilmesi gerekildiğini düşünmekteyim. Konu ile ilgili videoyu aşağıda izleyebilir, çalışmalarımı da takip edebilirsiniz.
doğru çalışmayan ekipmanla dalış yapmak, Bozuk ekipmanla dalış yapmak, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, Bozuk ekipman sorunu

Doğru Çalışmayan Ekipman ile Dalmak

Doğru Çalışmayan Ekipman ile Dalmak

Herkese Merhabalar...

Bugün yine dalışın önemli konularından biri olan doğru çalışmayan ekipmanla dalış yapmak ile ilgili bilgi ve düşüncelerimi paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle dalış ekipman bazlı bir aktivitedir ve malzemenin bakımı, bakımlı olması dalış güvenliği ve konforu açısından çok çok önemlidir. Maalesef bazen malzemelere hiç önem verilmediğini gerek kurum gerekse dalıcılar tarafından da gözlemlemekteyim. Malzeme sizin adete hayatınız gibi önemli ve düzgün olmalıdır. Bakım zamanı gelmiş her ekipmanın doğru ve ehli kişiler tarafından da bakımı yapılmalıdır. Konu ile ilgili videoyu aşağıda izleyebilir, arzu edersenizde sayfama abone olarak güncel her çalışmamı takip edebilirsiniz.
doğru çalışmayan ekipmanla dalış yapmak, Bozuk ekipmanla dalış yapmak, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, Bozuk ekipman sorunu

Yarı Kuru Elbise Nedir

Yarı Kuru Elbise Nedir

Herkese Merhabalar...

Bugün sizlere, takipçileriminde isteği ve ricası üzerine önemli dalış malzemelerinden olan Yarı Kuru Dalış kıyafetleri ile ilgili bilgi ve düşünelerimi paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle dalış kıyafetinizi seçerken mutlaka daldığınız deniz, göl yada nerede dalış yapıyorsanız, o bölgenin iklimine göre seçim yapmanız önemlidir. Dalışta vücüt ısınızı korumak çok çok önemlidir. Bu yüzden de mevsimine, daldığınızın suyun ısısına göre dalış kıyafeti seçmelisiniz. Soğuk sularda dalışlr yapıyorsanız mutlaka vücüt ısnızı korumanız gerekir. Bu durumda suyun ve çevrenin ısısına göre bazı durumlarda yarı kuru olsada, bazı durumlarda Kuru Elbise seçimide yapabilirsiniz. Kuru Elbiseler ile ilgili yazı ve videommu Web sitemde bulabilirsiniz. Konu ile ilgili videoyu web sitemden izleyebilir, çalışmalarımı da takip edebilirsiniz.
Dalış Eğitiminden Önce Yapılması Gerekenler, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, dalış eğitiminin önemi, dalış eğitimi öncesi

Dalış Eğitiminden Önce Yapılması Gerekenler

Dalış Eğitiminden Önce Yapılması Gerekenler

Herkese Merhabalar...

Bugün sizlere dalış eğitiminden önce yapılması gerekenler hakkında bilgi ve düşüncelerimi paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle dalış hayatınıza başlamadan evvel mutlaka iyi bir ön araştırma yapmakta yarar olduğunu düşünüyorum. Bu konu ile ilgili aynı zamanda dalış yazıları kısmında konu ile ilgili yazımda bulunmaktadır. Mavi renkli kisma tıklarsanız ilgili yazıya gideceksinizdir. Yapacağınız araştırma, kurumdan tutundan eğitmene kadar çok önem teşkil eder. Mutlaka sizden daha tecrübeli insanlara danışın. Ne kadar sağlam temeller üstüne eğitiminizi kurar iseniz, o kadar sağlıklı ve güvenli bir şekilde dalış hayatınıza devam etmiş olacaksınız. Konu ile ilgili videoyu aşağıda izleyebilir, web sitem üzerinden tüm çalışmalarımı da takip edebilirsiniz.
Dalışta Fazla Hava Tüketmenin Sebepleri, Peter Salvatore, dalış ve hava tüketimi, neden dalışta çok hava tüketilir

Dalışta Fazla Hava Tüketmenin Sebepleri

Dalışta Fazla Hava Tüketmenin Sebepleri

Herkese Merhabalar... Bugün sizlere dalışın önemli konularından biri olan dalışta fazla hava tüketmenin sebepleri ile ilgili bilgi ve düşüncelerimi aktarmaya çalışacağım. Öncelikle fazla hava tüketimi dalıcının dalış tecrübesinden tutunda fizik fizyolojiye kadar gidebilen bir sürü faktörün birleşmesinden meydana gelmektedir. Önemli olan bu durumun neye sebep olduğunu bulabilmek ve üzerinde çalışmak. Konu ile ilgili aynı zamanda Dalışta Hava Tüketimi konulu yazımıda web sitemden okuyabilirsiniz. Fazla hava tüketimi uzun bir konudur ve zamanla düzelecek bir durumdur. Bu yüzden dalıcı adaylarının acele etmemesi ve yılmadan antreman yapması önemlidir. Konu ile ilgili videomu aşağıda izleyebilir, çalışmalarımı da takip edebilirsiniz.
Dalış Eğitimi Almadan Evvel Yapılması Gerekenler, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, dalış eğitimi öncesi, deneme dalışı, discovery dalışı

Dalış Eğitimi Almadan Evvel Yapılması Gerekenler

Dalış Eğitimi Almadan Evvel Yapılması Gerekenler

Herkese Merhabalar... Bugün sizlere dalışın önemli konularından biri olan dalış eğitimi almadan evvel yapılması gerekenler ile ilgili düşüncelerimi paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle dalış eğitimi almaya karar vermeden evvel mutlaka bir deneme dalışı yapmanızda yarar olduğunu düşünüyorum. Sebbei ise, deneme dalışı sizi dalış konusunda "acaba ben ne hisedeceğim yapabilecekmiyim" gibi sorulara yanıt verecektir. Öncelikle ilk hissiyatınız çok önemlidir. Daha sonra yapıcağınız deneme dalışından sonra kendinizi iyi hisederseniz, o zaman eğitim almaya başlayabilirsiniz. Konu ile ilgili video aşağıdadır. Çalışmalarımı web sitemden takip edebilirsiniz.
Duvar Dalışı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler, Peter Salvatore, Sualtı Dünyam, Duvar dalışı riskleri, Duvar dalışı yaparken, reef dalışı

Duvar Dalışı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar Dalışı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkese Merhabalar... Bugün yine dalışın önemli konularından biri olan ve aynı zamanda keyifli bir dalış türü de olan Duvar Dalışı hakkında bilgi ve düşüncelerimi paylaşmaya çalışacağım. Duvar dalışı özellikle görüntü çeken dalıcılar için çok efektif olmaktadır. Çünkü duvar üzerinde canlılık fazla olur ve dalıcılara güzel görüntüler sunar. Elbetteki duvar dalışı da yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Yüzerllik konusu çok önemlş olmaktadır. Aşağı inişlerde duvarı kendinize bir referans olarak alabilirsiniz. Konu ile ilgili yazımıda buradan okuyabilirsiniz. Aşağıda Duvar dalışında dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili videomu bulabilir, sayfamdaki çalışmaları da takip edebilirsiniz.

Abonelik Formu

* gerekli yerler

Sualtı Dünyam

2017 © Copyright by Peter Salvatore